З кожним роком послуга довготривалої і короткострокової оренди авто стає все популярнішим. Це по-справжньому європейський підхід у випадках, коли машина потрібна ситуативно: з'їздити з сім'єю на автоекскурсію, на дачу, у відрядження. В Україні досить багато офіційних компаній і приватних осіб, які пропонують прокат транспортних засобів різного класу (від економ до преміум).
Цікаво, що іноземці вважають за краще вибрати нехай дорожчий, але великий і перевірений автопрокат, а українці частіше шукають пропозиції подешевше. Однак, наскільки виправдана така економія і на що звернути увагу, щоб не заплатити більше, ніж потрібно читайте нижче.
Приватний орендодавець або компанія
Незважаючи на те, що автомобіль буває потрібен дуже терміново, не варто дзвонити по першому ліпшому оголошенню в Гугл. Витратьте небагато часу, вивчіть пропозиції, відгуки про прокатних фірмах: серйозність, надійність, рівень сервісу.
Подумайте, що вигідніше для вас: офіційний автопрокат без ризиків або оренда у приватника, який ні за що не відповідає? Вибрати фірму можна за такими ознаками:
- наявність власного активного сайту з докладно описаними умовами оренди, відгуками, парком машин. Крім того, на сайті повинна бути максимально корисна для орендаря інформація, передбачена можливість бронювання онлайн;
- перевірте якість обслуговування, особисто зателефонувавши в кілька обраних фірм;
- якщо ви маєте намір їздити по Україні, буде дуже зручно, якщо обрана компанія має представництва в інших містах & mdash; так вам буде простіше повернути авто;
- визначившись з класом машини, перевірте ціни на нього. Великі компанії часто надають знижки на раннє бронювання, влаштовують акції.
Кому потрібна страховка
Перш за все, страховка необхідна самому орендарю, для того, щоб при дотриманні умов не платити зайвих грошей, потрапивши в ДТП. У багатьох компаніях, в тому числі NarsCars, поліс ОСАГО обов'язковий і надається безкоштовно. За бажанням клієнта, може бути оформлена додаткова страховка від угону і пошкоджень, які сталися не з вини орендаря. Крім того, можна придбати додаткові опції зниження відповідальності.
Якщо в ході переговорів виникли хоча б найменші сумніви або менеджер (власник-приватник) активно переконує вас в тому, що страховка не потрібна, звертайтеся в іншу компанію. У разі чого відновлювати машину доведеться повністю за свій рахунок, навіть якщо правила руху порушили не ви.
Візуальні критерії вибору
Визначившись з класом авто, вибравши модель і уважно прочитавши договір, варто особисто оглянути машину на предмет:
- стану корпусу (вм'ятини, подряпини, інші недоліки);
- стану шин — переконайтеся, що автомобіль «взутий» по сезону і покришки не зношені;
- стану салону — відзначайте зламані ручки, подряпини, відколи, порвані чохли або сидіння, не працюючий кондиціонер.
Всі виявлені недоліки повинні бути обов'язково зафіксовані, інакше в їх появі можуть звинуватити вас. Якщо менеджер відмовляється це зробити, вибирайте інше авто або фірму.
Читайте уважно договір
На жаль, багато людей дуже поспішають, їм ніколи читати і вникати в пункти договору. А між тим, все написане дуже важливо і потрібно для того, щоб ви могли безпечно користуватися авто і не бути обдуреним. Якщо вас кваплять і не дають як слід прочитати паперу & mdash; це тривожний дзвіночок. Від угоди краще відмовитися.
В НарсКарс ви можете уважно оглядати машину, перечитувати всі умови і задавати менеджерам будь-які питання по незрозумілим моментів.
Ми працюємо прозоро і поважаємо клієнтів!