Йде обробка вашого запиту

 
+38 067 120 7318
|
#ТребаЗнати
Як вибрати зимові шини: повний посібник для водіїв

Як вибрати зимові шини: повний посібник для водіїв

Безпека руху багато в чому залежить від шин – саме вони забезпечують стійкість автомобіля на дорозі та його прогнозовану поведінку під час обгонів або гальмування. Зрозуміло, що дорожні умови влітку та взимку різні, і при настанні холодів потрібно встановлювати зимову гуму. Якщо ви берете машину в оренду в нашому автопрокаті, проблема заміни шин не повинна хвилювати вас. Вибираючи відповідне авто, ви можете бути впевнені, що на ньому встановлена ​​необхідна гума у ​​відмінному стані. Але при користуванні власною машиною, про вибір шин варто замислитись. І тут вам стануть у нагоді поради наших фахівців, які розкажуть, як правильно вибрати зимову гуму для автомобіля.

Важливість правильного вибору зимових шин

Перш ніж говорити про особливості та види зимових шин, і як вибрати підходящий варіант для свого авто, нагадаємо, чому так важливо міняти літню гуму на зимову.

  • літні покришки виготовлені з гумової суміші, що витримує високі температури, але вже при +7° С вони «дубіють» – стають менш пружними та погіршується їхній контакт з дорогою;
  • протектори на літніх покришках не розраховані на їзду по обмерзлому або покритому снігом асфальту. Вони не гарантують надійного зчеплення зі слизькою поверхнею;
  • система канавок на шинах для літа не забезпечує повне відведення води та талого снігу з точки контакту, що збільшує ризик аквапланування.

Тому з настанням холодів та погіршенням погодних умов не обійтися без зимової гуми, і питання про те, як вибрати відповідні шини на зиму – актуальне для всіх автовласників.

Основні відмінності зимових шин від літніх та всесезонних

Взимку, залежно від погоди, можна використовувати зимові або всесезонні шини – більш економний варіант, який дозволить не купувати окремий комплект на зиму та літо.

  • у холодну погоду вони зношуються на 15% більше, ніж зимові;
  • при температурі вище +20°С починають «текти» від контакту з розігрітим асфальтом, оскільки виготовлені з м'якої гумової суміші (компаунду);
  • не забезпечують такого рівня зчеплення на зледенілій дорозі, як зимові шини, та відрізняються низькою прохідністю по глибокому снігу;
  • підвищують опір коченню та витрату палива.

Якщо ви збираєтеся експлуатувати автомобіль взимку при температурах нижче -5°С, не залишається іншого варіанту, як підібрати зимову гуму замість літньої.

До головних відмінностей зимових шин від всесезонних та літніх слід віднести:

  • спеціальний склад компаунду, який робить автопокришку м'якшою, ніж літня і навіть всесезонна. Зимові шини витримують температуру до –20°С. З і нижче, зберігаючи еластичність і забезпечуючи ідеальне зчеплення з холодною, мокрою, засніженою та зледенілою дорогою;
  • агресивний малюнок протектора з глибокими, широкими канавками та великими блоками з гострими гранями для покращення зчіпних властивостей на снігу чи льоду. Канавки протектора утворюють дренажну систему, що забезпечує ефективне відведення води, а також її суміші з талим снігом та шматочками льоду. Всесезонні шини мають менш виражений протекторний малюнок, а літні – гладкіший;
  • щільне ламелювання – численними тонкими прорізами (ламелями) різної форми та глибини густо покриті всі протекторні блоки зимових шин. За рахунок збільшення крайових поверхонь, що вступають у контакт, ламелі покращують зчеплення шини з дорогою, покращуючи керованість автомобілем та ефективність гальмування. На всесезонних шинах ламелів значно менше, а на літніх їхня кількість зведена до мінімуму.

рав 4 в зимовому лісі

Законодавчі вимоги щодо використання зимових шин

Змінювати літню гуму на зимову рекомендується, коли середньодобова температура повітря знизиться до +7оС, а задуматися про те, як вибрати зимові шини для авто та придбати їх слід заздалегідь. Законодавством багатьох європейських країн передбачено чіткі терміни, коли автомобіль має експлуатуватися виключно із зимовими шинами. В Україні таких вимог поки що немає, хоча у Постанові КМУ №1306 від 10.10.2001 р. прописано заборону на експлуатацію транспортних засобів, у яких на одну вісь встановлено морозостійку та неморозостійку шину.

Сьогодні вже розроблено, але ще не ухвалено законопроект №8369 від 19.01.2023 р, який передбачає обов'язкове використання зимових або всесезонних шин на автомобілях з допустимою масою до 3,5 т у період з 1 листопада по 1 березня.

Види зимових шин

Сучасні виробники випускають зимову гуму наступних видів:

  • шиповану;
  • фрикційну;
  • всесезонну.

І перш ніж говорити про те, як вибрати зимові шини для кросовера або легкового автомобіля іншого класу, ми хочемо докладніше розповісти про кожен вид цих покришок.

Шиповані шини

Шипованими називають шини, в яких встановлені тверді стрижні (шипи), у вигляді алюмінієвого корпусу, із запресованою в нього вставкою з вольфраму карбіду. Шипи розподілені по всій поверхні шини, що контактує з дорогою. Вони встановлюються у спеціальні посадкові гнізда в протекторі, навколо яких використана щільніша гумова суміш.

Основні переваги шипованих шин:

  • високий коефіцієнт зчеплення з накатаним снігом та льодом;
  • відмінна маневреність та керованість на слизькій дорозі;
  • покращена прохідність по засніженій, нерозчищеній дорозі.

Разом з тим, шипована гума погіршує керованість та збільшує гальмівний шлях на чистому асфальті через суттєве зменшення плям контакту з дорогою. До недоліків шипованих шин можна віднести підвищений рівень шуму при їзді.

Перед тим, як вибрати зимову шиповану гуму на авто, варто задуматися, наскільки холодними та сніжними є зими у регіоні вашого проживання. Адже за нестійких морозів і частих відлиг такі шини будуть малоефективними.

колесо на шипованій гумі

Фрикційні шини (липучки)

За рахунок еластичності компаунду та високої щільності нанесення ламелів, звичайні зимові шини немовби прилипають до поверхні дороги, за що вони і отримали назву фрикційні, або липучки. До переваг таких автопокришок над шипованою гумою слід віднести:

  • більш надійне зчеплення з дорогою, покритою льодом або накатаним снігом, при морозах нижче –15°С;
  • укорочений гальмівний шлях;
  • менший рівень шуму при їзді;
  • підвищений експлуатаційний ресурс.

Крім того, липучки можна використовувати у всіх країнах, у той час як шипована гума дозволена не скрізь, оскільки вона псує асфальтове покриття.

Недоліком фрикційних шин можна вважати низьку ефективність роботи протектора на слизькій дорозі при температурі повітря близько 0°С, коли на зледенілій дорожній поверхні утворюється тонкий шар води. У цій ситуації більше підійде гума шипована.

Ідеальні умови для використання липучок: мокрий та сухий асфальт, пухкий та талий сніг або снігова каша, що утворюється після посипання дороги різними реагентами.

фрикційна шина на снігу

Всесезонні шини

Всесезонні автопокришки можуть стати альтернативою фрикційній гумі в регіонах з м'якими, малосніжними зимами, де температура повітря не опускається нижче -7°С. За такої погоди вони забезпечать комфортність та безпеку на сухій та мокрій дорозі, але не підійдуть для їзди по пухкому снігу та льоду.

Перш ніж вибрати всесезонну гуму на зиму, подумайте, чи зможете ви використовувати її влітку. І якщо в літній період температура у вашому регіоні перевищує +20°С, використання всесезонки втрачає всякий сенс, оскільки все одно знадобиться літня гума, а значить, і на зиму краще купити фрикційні шини.

Як правильно вибрати зимові шини

Щоб підібрати гуму для автомобіля на зиму, необхідно звертати увагу на деякі важливі параметри, особливості та характеристики зимових покришок.

Розмір шин

Основним критерієм вибору шин є їх типорозмір. Головні параметри відображаються у маркуванні автопокришок. Так, наприклад, у шинах 195/65 R15:

  • 195 – ширина протекторної зони, мм;
  • 65 – висота профілю у відсотках від ширини шини, тобто 126,75 мм;
  • 15 – діаметр посадкового отвору в дюймах.

Літера R у маркуванні вказує, що конструкція корду радіальна.

Існують різні думки щодо того, як вибрати зимову гуму на машину за розміром. І тут все залежить від умов експлуатації:

  • для зледенілого або засніженого асфальту, особливо з водяною плівкою, краще підійдуть шини з вужчим протектором, і навіть із шипами;
  • для сухої та мокрої дороги – ширша покришка.

Крім того, на основі власного досвіду та численних тестів, наші фахівці рекомендують встановлювати на зиму диски меншого діаметру та вибирати шину з більшою висотою профілю, зберігаючи зовнішній діаметр колеса. Наприклад, літні шини 215/45 R17 потрібно замінити на зимову гуму 195/65 R15, попередньо встановивши замість 17-дюймового диска 15-дюймовий.

зимові колеса на автомобілі на дорозі

Індекси навантаження та швидкості

При виборі шин потрібно обов'язково враховувати максимально допустиму швидкість, за якої їх можна експлуатувати (індекс швидкості), та максимальне навантаження на одну шину (індекс навантаження). Ці параметри повинні відповідати вимогам виробника авто. Вони вказуються у маркуванні шини відразу після розміру. Індекс швидкості позначається латинськими літерами, а індекс навантаження – цифрами. Якій швидкості та навантаження відповідає кожен індекс можна дізнатися зі спеціальних таблиць.

Протектор

Якщо ви хочете правильно вибрати шини на зиму, звертайте увагу на протектор. Зимові автопокришки бувають:

  • скандинавського типу, з більш агресивним малюнком протектора та безліччю гострих граней. Вони розроблені для суворих та снігових зим, коли їзда голим асфальтом – явище рідкісне. Саме такі шини встановлюються шипи;
  • європейського типу з вираженим, але менш агресивним протектором – ідеальний варіант для безсніжних зим із частими відлигами. Такі шини краще відводять воду та забезпечують надійне зчеплення з мокрим та сухим асфальтом.

Склад гумової суміші

На зчеплення шин із дорогою, їх зносостійкість та довговічність впливає склад гумової суміші. Для зимової гуми використовується спеціальний компаунд, до якого входять:

  • натуральний та штучний каучук;
  • сажа або технічний вуглець;
  • силіка – вона надає стійкості до низьких температур;
  • смоли та натуральні олії.

Дізнатися точний склад компаунду та технології, які використовуються при виготовленні шин, можна на офіційному сайті виробника.

багато коліс на снігу

Як оцінити якість зимових шин

Наші рекомендації, як вибрати хорошу зимову гуму, будуть неповними, якщо не розповісти про оцінку якості автопокришок. І тут потрібно звертати увагу на маркування та бренд виробу.

Етикетка шин

На боковинах шин крім розміру та індексів швидкості та навантаження, вказуються символи, за якими можна дізнатися, що гума зимова, а не літня чи всесезонна. На зимових моделях ви знайдете піктограму 3PMSF у вигляді сніжинки всередині трьох гірських піків, що означає, що шина пройшла тест на зчеплення зі снігом. Слідом за нею стоятимуть буквені символи:

  • M+S (mud + snow) – бруд та сніг (ними маркують і всесезонні шини);
  • Snow – сніг;
  • Winter – зима.

Якість шини підтверджується маркуванням ECE або E у кружечку.

Кращі виробники зимових шин

Купуючи зимові шини, потрібно знати не тільки як вибрати відповідний розмір або протектор, а й бренд. Віддавайте перевагу зимовій гумі таких виробників, як Nokian, Continental, Hankook, Goodyear, Pirelli, Michelin або Gislaved, чия продукція пройшла перевірку часом та користується попитом у всьому світі!

Оренда авто – відмінний варіант, якщо ви не встигли замінити шини

Якщо ви не встигли замінити літні автопокришки на зимові, і несподівано виникла потреба в зимовій поїздці, професійний автопрокат NarsCars запропонує широкий вибір автомобілів з відповідними зимовими шинами відмінної якості. Таке рішення допоможе вам дістатися потрібного місця з комфортом, забезпечивши вашу безпеку на зимовій дорозі.

Залишилися питання?
Пишіть нам у чат
Чат онлайн
Наш Call-center
Відповімо на усі запитання
+38 067 120 7318
Hyundai Elantraабо подобний | Середнiй
Hyundai Elantra
Оренда Ціна
1-3 діб
$55 / добу
4-9 діб
$50 / добу
10-25 діб
$45 / добу
26+ діб
$40 / добу
Mazda CX-5 4х4або подобний | Позашляховик
Mazda CX-5 4х4
Оренда Ціна
1-3 діб
$89 / добу
4-9 діб
$79 / добу
10-25 діб
$69 / добу
26+ діб
$59 / добу
Kia Cee`dабо подобний | Середнiй
Kia Cee`d
Оренда Ціна
1-3 діб
$55 / добу
4-9 діб
$50 / добу
10-25 діб
$45 / добу
26+ діб
$40 / добу
Skoda Kodiaqабо подобний | Позашляховик
Skoda Kodiaq
Оренда Ціна
1-3 діб
$89 / добу
4-9 діб
$79 / добу
10-25 діб
$69 / добу
26+ діб
$59 / добу
Kia Sportage 2023або подобний | Позашляховик
Kia Sportage 2023
Оренда Ціна
1-3 діб
$89 / добу
4-9 діб
$79 / добу
10-25 діб
$69 / добу
26+ діб
$59 / добу
Kia Rioабо подобний | Економ
Kia Rio
Оренда Ціна
1-3 діб
$45 / добу
4-9 діб
$40 / добу
10-25 діб
$35 / добу
26+ діб
$30 / добу
Peugeot Rifterабо подобний | Мінівен
Peugeot Rifter
Оренда Ціна
1-3 діб
$90 / добу
4-9 діб
$80 / добу
10-25 діб
$70 / добу
26+ діб
$60 / добу
Hyundai Stariaабо подобний | Мінівен
Hyundai Staria
Оренда Ціна
1-3 діб
$160 / добу
4-9 діб
$130 / добу
10-25 діб
$110 / добу
26+ діб
$90 / добу