Електромобілі - особливості експлуатації та зарядки орендованого електрокара

Електричні автомобілі – це зручно та екологічно. Такий вид авто останнім часом має попит в Україні. З ними ви дбаєте про навколишнє середовище та заощаджуєте на оплаті палива. Після укладання договору із вигідним нічним тарифом на електроенергію власники електрокара значно знижують свої витрати. Користуватися орендованим електрокаром не менш практично, ніж своїм власним.

Переваги та недоліки електрокарів

Згідно зі статистикою Nascars, оренда машин такого типу має попит не тільки серед молоді, але й у досвідчених автомобілістів. Справа не тільки в екзотичності транспортного засобу, який стає все більш звичним, а й у наступних характеристиках:

 • ефективність - електричні машини показують кращі результати (близько 70%) у переробці вхідної енергії на кінетичну;
 • економія - хоча електрика дорожчає, збільшення її вартості не можна порівняти з витратами на заправку машини бензином або дизельним паливом;
 • екологія - електромобілі не створюють вихлопні гази, чого не можна сказати про машини на паливі.

Звичайно, при виробництві електрики теж видобуваються копалини, але в електрокарах підвищена ефективність у порівнянні з транспортними засобами рідкого палива. На зарядку такої машини витрачається менше ресурсів, ніж заправку класичного авто.

Серед мінусів експлуатації електромобілів – необхідність заряджання, що займає багато часу. При цьому ви можете приїхати за зарядкою на рядову АЗС або встановити станцію в гаражі для зарядки ночами. Виробники сучасних електричних автомобілів збільшують запас ходу у кожної наступної моделі. Наприклад, популярний зараз Nissan Leaf 2020 забезпечує пробіг у 390 км на одному заряді.

Експлуатація електрокарів у холодну пору року

Якщо ви дістанете смартфон з кишені взимку, заряд акумулятора почне зменшуватися на очах. Це ж відбувається і з електричними авто, які втрачають до 40% свого заряду при мінусових температурах. Є й інші фактори, що зменшують можливий пробіг. Це використання клімат-контролю та освітлювальних приладів. Восени, взимку і рано навесні без них вам точно не обійтися.

Під час експлуатації електромобіля взимку враховуйте такі нюанси:

 • переконайтеся в наявності зарядних станцій на маршруті, якщо плануєте подорож на велику відстань;
 • прогрійте електроніку, щоб вона показала коректні дані запасу ходу;
 • не покладайтеся на розрахований кілометраж на всі сто, тому що він може знизитися при зниженні температури.

Пам'ятайте, що заряджання в холодну пору року займе більше часу, особливо при підключенні до розетки.

Зміна пробігу в залежності від стилю їзди

На запас ходу впливають не лише погодні умови, а й стиль водія. Різні моделі мають свої особливості, наприклад, Tesla Model S краще пристосована до агресивної їзди, аніж інші марки. При цьому варто дотримуватися рекомендацій, які допоможуть продовжити пробіг на одному заряді:

 • розганяйтеся плавно, не розкручуючи двигун агресивно;
 • при обгоні залишайте великий зазор перед автомобілем, щоб не тиснути на газ по повній;
 • намагайтеся дотримуватися єдиного швидкісного режиму (для міста 40-50 км/год, для магістралей 80-100 км/год).

Конструкція електромобіля дозволяє поповнювати заряд ще під час рекуперативного гальмування. Є сенс трохи гальмувати на довгих спусках, повертаючи енергію акумулятору.

Умови заряджання авто

Якщо ви збираєтеся взяти в оренду електрокар, обов'язково дізнайтесь у співробітників компанії рекомендації щодо заряду машини. Зробити це можна:

 • в домашніх умовах;
 • на спеціальних станціях.

У великих містах у вас немає проблем: більшість АЗС обладнані зарядними станціями. Розрахунок відновлення потужності акумулятора – 1 хвилина витраченого часу на 1 кілометр. У разі зарядки від розетки 220 В доведеться витратити в 2-2,5 рази більше часу. Домашній заряд здійснюється лише безпосередньо, без перехідників та подовжувачів.

Не рекомендується часто підключати авто до джерела енергії, оскільки кожна батарея має обмежену кількість циклів. Заряджайте акумулятор при 5-10% заряду, що залишився.

Заключение

Аренда и эксплуатация электрокаров дает немало преимуществ. В нашей компании вы сможете взять в прокат такие марки авто как Nissan Leaf и Tesla Model S. Мы предлагаем автомобили в отличном состоянии с неизношенными батареями. Выполняйте простые условия эксплуатации и зарядки, и вы получите истинное удовольствие от вождения электрокара.

банер оренда авто нарскарс

 • Цікаво
#Цікаво

В Україні стан дорожнього покриття – це давня та велика проблема. Вирішити її пропонують за допомогою будівництва платних шляхів. Даний вид автомобільних «артерій» давно використовується в багатьох країнах Європи та США. Шосе з платним проїздом має ряд переваг та недоліків. Давайте розглянемо їх докладніше.

#Цікаво

Німецька автомобілебудівна промисловість завжди займала провідні позиції. Машини з Німеччини конкурують із європейською, азіатською та північноамериканською технікою. Незважаючи на високу конкуренцію на ринку, німецькі автомобілі, як і раніше, популярні. Щороку з конвеєрів заводів сходить понад 10 млн авто. Машини німецького виготовлення - це уособлення якості, надійності та елегантності. Давайте познайомимося детальніше з історією брендів цієї країни.

#Автосвіт

Багато водіїв часто роблять таку поширену помилку як неправильну посадку в автосидінні за кермом автомобіля. Поступово вони закріплюють цю неефективну позу, яка суперечить правилам безпеки та шкодить здоров'ю. Тому правильна посадка важлива для безпеки дорожнього руху, зручності керування авто та для комфорту їзди.

Читайте також

#Автосвіт

Багато водіїв часто роблять таку поширену помилку як неправильну посадку в автосидінні за кермом автомобіля. Поступово вони закріплюють цю неефективну позу, яка суперечить правилам безпеки та шкодить здоров'ю. Тому правильна посадка важлива для безпеки дорожнього руху, зручності керування авто та для комфорту їзди.

#Автосвіт

Вибираючи машину як для короткострокової, так і довгострокової оренди, найчастіше орієнтуються на зовнішній вигляд кузова, зручності салону, різноманітність функціоналу і лише потім – на тип двигуна, що використовується. Подібний підхід не завжди коректний, адже саме в залежності від виду палива (бензину або дизеля), що застосовується, будуть змінюватися потужність, динаміка автомобіля і витрата пального в межах міста і за його межами.

#Автосвіт

Для того, щоб великою родиною чи компанією кудись поїхати, стандартного кросовера буде замало. А якщо автобус видасться надто великим, то ідеальним вибором стане оренда мінівену. Мінівен - це однооб'ємник, який відноситься до легкових автомобілів і має клас С. За габаритами він займає проміжне місце між вантажопасажирськими машинами та мікроавтобусами.

#Автосвіт

Чимало нових і яскравих рестайлінгових моделей машин чекають автомобілісти Києва і всієї країни в цьому році. Основна увага покупців традиційно буде прикута до класу кросоверів і позашляховиків, адже саме вони становлять три чверті продажів. Крім того, великий інтерес публіки викликають PHEV (гібрида) і чисті електромобілі. Інтерес до електрифікації транспортних засобів виник в останні 5-10 років і не збирається згасати, що демонструє популярність оренди електрокарів в NarsCars та інших прокатних компаніях.